Bina Çelik Güçlendirme Projelerimiz:

Güçlendirme Nedir, Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Deforme olmuş ve günümüzün doğal afetlerine karşı yeterli gelmeyen betonarme ile çelik yapıların kolonlar, kirişler, rüzgâr bağlantıları, tabliye alanları gibi yapıların ana taşıyıcı kısımlarına kimyasallar ve çelik güçlendirme malzemesiyle sağlamlaştırılmasına denir.

YouTube video

Güçlendirme Hangi Yapı Alanlarında Kullanılır?

Çelik güçlendirmeler tüm yapı sektöründe kullanılır. Özellikle çelik güçlendirme, bina güçlendirme, kolon güçlendirme, konstrüksiyon güçlendirme, çelik arakat (çelik asma kat), yapı güçlendirmeleri, çelik yapı ve betonarme yapıların sağlamlaştırılması için kullanılır.

Tüm bu belirttiğimiz yapı güçlendirme ve çelik güçlendirme işlerinde firmamız hizmet vermektedir.

Yapılarda Deniz Kumu Kullanmanın Zararları?

YouTube video

Deniz kumu bilindiği üzere eski binaların çoğunda kullanılmış olan beton malzemelerindendir. Fakat yıllar sonra içerisinde bulunan tuzun inşaat demirini deforme edeceği hesap edilememiştir. İnşaat demirleri evlerimiz deprem veya sel gibi felaketlerde zarar görmemesi için en önemli yapı malzemeleridir.Fakat deniz kumu kullanımı sonrası 20 yıllık bir yapının kolon içinde bulunan çelik donatılarını ne hale getirdiğini bu videoda paylaşmak istedik. Sizin içinde can önemliyse bina güçlendirme yaptırarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu konuda uzman kadro ve kaliteli malzeme anlayışıyla sizlere hizmet vermekteyiz.

Depremde Kolonlar Nasıl Kırılır?

 

Bina Çelik Güçlendirme Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Bina güçlendirmeleri son zamanlarda giderek artış gösteren deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlere ve deforme olmuş eski binaların kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, arakat güçlendirmelerinde çeşitli çelik malzeme ve yapı kimyasalları yardımıyla sağlamlaştırılır. Bu durum binayı yeniden yapmaktan daha az maliyetlidir.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerde bir hayli eski bina mevcuttur. Bu binaları yıkmak büyük maliyetler, çevre kirliliği, yıkımda çıkabilecek iş kazaları riski oluşturur. Fakat bina güçlendirmesinde bu sorunlar ortadan tamamen kalkar.

Binanın yıkılıp yeniden yapılması maliyetli, uzun süreli ve iş kazası riski vardır. Bina güçlendirmeleri maliyetsiz, hızlı ve güvenlidir.

Çelik yapı güçlendirmelerinde personel çeşitlilik ve sayısı betonarme yapılara oranla tartışılamayacak şekilde azdır

Birkaç yıldır ülkemizde büyük oranda kentsel yapılaşma projeleri başlamıştır. Mevcut betonarme binaların yıkımında zorluklar yaşandığını iletişim kanalları yardımıyla duymaktayız. Ölümlü iş kazaları, uzun süreli ve maliyetli yıkımlar, çevreye verilen sayısız zararlar vs. daha birçok hiç istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Çelik bina güçlendirmesinde bu sorunlar minimize edilmiştir.

Yukarıdaki resimlerde görüldüğü üzere deprem sırasında kolonlar 3 çeşit kırılma yaşamaktadır. Bu kırılmaları engellemek kolonlara çelik malzemelerle sarmal yapılmaktadır. Bina güçlendirmede şu iyi bilinmelidir ki çelik malzeme kalınlıkları yapının şekline, taşıyacak yüke hatta kolon ve kirişlerde çatlaklıklara kadar hesaplama yapılarak bulunmaktadır. Yüksek katlı binalarda kolon ve kirişler analiz yapılarak malzeme kalınlıkları seçilmektedir.

Çelik Güçlendirme Yapıldıktan Sonra Nasıl Bir Görüntü Ortaya Çıkmaktadır?

Çelik güçlendirme yapıldıktan sonra herhangi bir görüntü kaybı veya alan kaybı yaşanmamaktadır. Güçlendirme yapıldıktan sonra kolon ve kirişler aynı eski hali gibi görünmektedir. Statik hesaplamaları yapılmış çelik güçlendirmenin aşamalarını sizlere sunuyoruz.

Bina Güçlendirme Maliyeti Nasıl Hesaplanır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bina güçlendirmede şu iyi bilinmelidir ki çelik malzeme kalınlıkları yapının şekline, taşıyacak yüke hatta kolon ve kirişlerde çatlaklıklara kadar hesaplama yapılarak bulunmaktadır. Yüksek katlı binalarda kolon ve kirişler analiz yapılarak malzeme kalınlıkları seçilmektedir. Bu yüzden bina güçlendirme fiyatlarında önceden sabit bir fiyat çalışması yapılamamaktadır.

Yapı güçlendirme fiyatı ‘nın belirlenmesi için öncelikle montaj sahasında kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, zemin güçlendirme gibi çeşitli güçlendirme yerleriyle ilgili ölçülendirme yapılmalıdır.

İşverenle görüşülerek güçlendirme hangi alanlarda olması gerektiğini ve takribi bütçe belirlenir.

İşverenin yapı güçlendirme işini tarafımıza vermesi koşuluyla bazı güçlendirme işlerinde projelendirme yapılabilir.

Bina güçlendirme maliyeti projede belirtilen ölçüler ve malzeme cinsine göre çelik güçlendirme Kg fiyatı veya çelik güçlendirme m2 fiyatı olarak tekliflendirilir.

Çelik güçlendirme fiyatında ödeme kullanılacak malzeme cinsleri, malzemelerin maliyetleri, işçilik giderleri gibi tüm kalem maliyetleri teklif içerinde yer alır. Çelik güçlendirme için bu şart da çok önemlidir. Çünkü diğer firmalardan alınan tüm teklifler bu malzeme cinslerine ve işçilik maliyetlerine göre alınırsa işveren için çelik güçlendirme maliyetleri daha uygun ve hesaplı hale gelir.

Bina güçlendirme maliyeti kadar iş teslim süreleri ve ödeme şekilleri de işveren için önemlidir.Önder Metal ‘e vermiş olduğu bina güçlendirme işlerinizde yukarıda söz ettiğimiz tüm şartları sağlamaktadır.

Bina Çelik Güçlendirme Firmaları Nasıl Seçilir?

İşveren bina güçlendirme firması seçerken işi yapabilecek tecrübeye sahip firmalardan seçmelidir. İşverenler çelik yapı firmalarının bu tecrübelerini referanslarıyla iletişime geçerek öğrenebilirler.

Çelik güçlendirme firması seçerken diğer bir önemli detay ise çelik güçlendirme imalatını yapılabilecek alan ve ekipmana sahip olmasıdır. Çünkü bina güçlendirmesi, zemin güçlendirmesi gibi hızlı yapılması gereken çelik yapı işlerinin çoğu parçası atölye de imal edilmelidir.

Bina güçlendirme firmaları o işi yapacak olan personellerin iş güvenlik eğitimleri ve işi yapabilecek yeterlilik belgeleri olmalıdır.

Bina güçlendirme işini firmalara verdiğinizde kullanılan malzeme cinsleri ve adetlerini montaj sahasına geldiğinde işveren veya yetkili kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

Bina güçlendirme firmaları iş teslimi yapabilir. Fakat yapılan işle ilgili herhangi garanti vermeyen firmalara karşı dikkatli olunmalıdır.

Önder Metal ‘e yaptırdığınız kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, zemin güçlendirmebina güçlendirmeleri ve çeşitli yapı güçlendirme işlerimizde ömür boyu garanti vermekteyiz.

Bina Çelik Güçlendirme İşiniz İçin Neden Önder Metal (TM Önder Çelik)?

Yukarıda belirttiğimiz gibi bina güçlendirmeleri ve yapı güçlendirmeleri alanında dikkat edilmesi gereken birçok kriter mevcuttur. Önder Metal (TM Önder Çelik);

Kolon Güçlendirme
Kiriş Güçlendirme
Zemin Güçlendirme
Konstrüksiyon Güçlendirme
Bina Güçlendirme
Bina Çelik Güçlendirme
Fabrika Güçlendirme
Yapı Güçlendirme
Çelik Konstrüksiyon Güçlendirme

gibi alanlar da işin firmamıza verilmesi koşuluyla ücretsiz keşif, ücretsiz çözüm ortağı, ücretsiz projelendirme gibi bu sektörde hiçbir firmanın sunamadığı desteği siz müşterilerimize sağlıyoruz.
Yapı güçlendirme işlerimizi proje ve tekliflerimiz de belirttiğimiz kaliteli çelik konstrüksiyon malzemesinden hiçbir zaman ödün vermiyor bu sektörün bu şartlarda çalışma prensipli ilk firmalardan olduğumuzu düşünüyoruz.

Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (23 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,61. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...