Bina Çelik Güçlendirme Projelerimiz:

Güçlendirme Nedir, Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Deforme olmuş ve günümüzün doğal afetlerine karşı yeterli gelmeyen betonarme ile çelik yapıların kolonlar, kirişler, rüzgâr bağlantıları, tabliye alanları gibi yapıların ana taşıyıcı kısımlarına kimyasallar ve çelik güçlendirme malzemesiyle sağlamlaştırılmasına denir.

Güçlendirme Hangi Yapı Alanlarında Kullanılır?

Çelik güçlendirmeler tüm yapı sektöründe kullanılır. Özellikle çelik güçlendirme, bina güçlendirme, kolon güçlendirme, konstrüksiyon güçlendirme, çelik arakat (çelik asma kat), yapı güçlendirmeleri, çelik yapı ve betonarme yapıların sağlamlaştırılması için kullanılır.

Tüm bu belirttiğimiz yapı güçlendirme ve çelik güçlendirme işlerinde firmamız hizmet vermektedir.

Bina Çelik Güçlendirme Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Bina güçlendirmeleri son zamanlarda giderek artış gösteren deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlere ve deforme olmuş eski binaların kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, arakat güçlendirmelerinde çeşitli çelik malzeme ve yapı kimyasalları yardımıyla sağlamlaştırılır. Bu durum binayı yeniden yapmaktan daha az maliyetlidir.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerde bir hayli eski bina mevcuttur. Bu binaları yıkmak büyük maliyetler, çevre kirliliği, yıkımda çıkabilecek iş kazaları riski oluşturur. Fakat bina güçlendirmesinde bu sorunlar ortadan tamamen kalkar.

Binanın yıkılıp yeniden yapılması maliyetli, uzun süreli ve iş kazası riski vardır. Bina güçlendirmeleri maliyetsiz, hızlı ve güvenlidir.

Çelik yapı güçlendirmelerinde personel çeşitlilik ve sayısı betonarme yapılara oranla tartışılamayacak şekilde azdır

Birkaç yıldır ülkemizde büyük oranda kentsel yapılaşma projeleri başlamıştır. Mevcut betonarme binaların yıkımında zorluklar yaşandığını iletişim kanalları yardımıyla duymaktayız. Ölümlü iş kazaları, uzun süreli ve maliyetli yıkımlar, çevreye verilen sayısız zararlar vs. daha birçok hiç istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Çelik bina güçlendirmesinde bu sorunlar minimize edilmiştir.

Çelik Güçlendirme Yapıldıktan Sonra Nasıl Bir Görüntü Ortaya Çıkmaktadır?

Çelik güçlendirme yapıldıktan sonra herhangi bir görüntü kaybı veya alan kaybı yaşanmamaktadır. Güçlendirme yapıldıktan sonra kolon ve kirişler aynı eski hali gibi görünmektedir. Statik hesaplamaları yapılmış çelik güçlendirmenin aşamalarını sizlere sunuyoruz.

Güçlendirme Yapılırken Tahliye Gerekir Mi?

Güçlendirme işleri yapılırken binanın tamamen tahliyesi söz konusu değildir.Sadece güçlendirme yapılacak dairenin boşaltılması yeterlidir. Fakat bazı yüksek derecede deforme olmuş binalar insan sağlığı korumak ve kolonlardaki yükü azaltmak amacıyla tamamen boşaltılması gerekebilmektedir.

Bina Güçlendirme Sonrası Püskürme Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yapılarda Deniz Kumu Kullanımının Zararları?

Deniz kumu bilindiği üzere eski binaların çoğunda kullanılmıştır. Fakat yıllar sonra denizin içerisinde bulunan tuzun inşaat demirini deforme edeceği hesap edilememiştir. 20 yıllık bir yapının deniz kumu kullanımı sonrası kolon içinde bulunan çelik donatının ne hale geldiğini bu videomuz da paylaşmak istedik.

Bina Güçlendirme Maliyeti Nasıl Hesaplanır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bina güçlendirme fiyatları yapılacak işin cinsine, özelliklerine ölçülerine, ulaşım şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Yapı güçlendirme fiyatı ‘nın belirlenmesi için öncelikle montaj sahasında kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, zemin güçlendirme gibi çeşitli güçlendirme yerleriyle ilgili ölçülendirme yapılmalıdır.

İşverenle görüşülerek güçlendirme hangi alanlarda olması gerektiğini ve takribi bütçe belirlenir.

İşverenin yapı güçlendirme işini tarafımıza vermesi koşuluyla bazı güçlendirme işlerinde projelendirme yapılabilir.

Bina güçlendirme maliyeti projede belirtilen ölçüler ve malzeme cinsine göre çelik güçlendirme Kg fiyatı veya çelik güçlendirme m2 fiyatı olarak tekliflendirilir.

Çelik güçlendirme fiyatında ödeme kullanılacak malzeme cinsleri, malzemelerin maliyetleri, işçilik giderleri gibi tüm kalem maliyetleri teklif içerinde yer alır. Çelik güçlendirme için bu şart da çok önemlidir. Çünkü diğer firmalardan alınan tüm teklifler bu malzeme cinslerine ve işçilik maliyetlerine göre alınırsa işveren için çelik güçlendirme fiyatları daha uygun ve hesaplı hale gelir.

Bina güçlendirme maliyeti kadar iş teslim süreleri ve ödeme şekilleri de işveren için önemlidir.Önder Metal ‘e vermiş olduğu bina güçlendirme işlerinizde yukarıda söz ettiğimiz tüm şartları sağlamaktadır.

Bina Çelik Güçlendirme Firmaları Nasıl Seçilir?

İşveren bina güçlendirme firması seçerken işi yapabilecek tecrübeye sahip firmalardan seçmelidir. İşverenler çelik yapı firmalarının bu tecrübelerini referanslarıyla iletişime geçerek öğrenebilirler.

Çelik güçlendirme firması seçerken diğer bir önemli detay ise çelik güçlendirme imalatını yapılabilecek alan ve ekipmana sahip olmasıdır. Çünkü bina güçlendirmesi, zemin güçlendirmesi gibi hızlı yapılması gereken çelik yapı işlerinin çoğu parçası atölye de imal edilmelidir.

Bina güçlendirme firmaları o işi yapacak olan personellerin iş güvenlik eğitimleri ve işi yapabilecek yeterlilik belgeleri olmalıdır.

Bina güçlendirme işini firmalara verdiğinizde kullanılan malzeme cinsleri ve adetlerini montaj sahasına geldiğinde işveren veya yetkili kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

Bina güçlendirme firmaları iş teslimi yapabilir. Fakat yapılan işle ilgili herhangi garanti vermeyen firmalara karşı dikkatli olunmalıdır.

Önder Metal ‘e yaptırdığınız kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, zemin güçlendirmebina güçlendirmeleri ve çeşitli yapı güçlendirme işlerimizde 5 ila 20 yıl süreyle garanti vermektedir.

Bina Güçlendirme Ne Kadar Sürer?

Güçlendirme işlerinde birçok sebepten dolayı süreç kısalabilir aynı zamanda uzayabilir. Örnek vermek gerekirse güçlendirme yapılacak kolon üzerinde su, doğalgaz, elektrik tesisatlarının geçmesi, kolona birleşik duvar, dolap, kapı, duşakabin, pencere gibi sebeplerden dolayı kolonun güçlendirilebilmesi için ilave zaman gerekecektir. Kolon etrafının açık olması halinde güçlendirme işlerinde zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Bina Çelik Güçlendirme İşiniz İçin Neden Önder Metal (TM Önder Çelik)?

Yukarıda belirttiğimiz gibi bina güçlendirmeleri ve yapı güçlendirmeleri alanında dikkat edilmesi gereken birçok kriter mevcuttur. Önder Metal (TM Önder Çelik);

  • Kolon Güçlendirme
  • Kiriş Güçlendirme
  • Zemin Güçlendirme
  • Konstrüksiyon Güçlendirme
  • Bina Güçlendirme
  • Bina Çelik Güçlendirme
  • Fabrika Güçlendirme
  • Yapı Güçlendirme
  • Çelik Konstrüksiyon Güçlendirme

gibi alanlar da işin firmamıza verilmesi koşuluyla ücretsiz keşif, ücretsiz çözüm ortağı, ücretsiz projelendirme gibi bu sektörde hiçbir firmanın sunamadığı desteği siz müşterilerimize sağlıyoruz.
Yapı güçlendirme işlerimizi proje ve tekliflerimiz de belirttiğimiz kaliteli çelik konstrüksiyon malzemesinden hiçbir zaman ödün vermiyor bu sektörün bu şartlarda çalışma prensipli ilk firmalardan olduğumuzu düşünüyoruz.

Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.