Çelik Çatı ve İzolasyon Projeleri:

Çatı Nedir?

Çatı, yağmur, rüzgâr, yangın ve çeşitli felaketlere karşı müstakil evler, binalar, iş yerleri ve endüstriyel fabrikaların üzerinin kapatılarak bu felaketlerden korunmak amacıyla yapılan içerisinde demir, yanmaz kaplama malzemeleri bulunan çeşitli şekillerde yapılabilen dayanıklı, güvenli ve uzun ömürlü çelik yapı sistemleridir.

Çatı Çeşitleri Nelerdir?

Çatı çeşitleri, profil çatı (metal çatı), panel sandwich çatı (sandviç panel çatı), shingle çatı (şıngıl çatı), membran çatı (mebran çatı), polikarbon çatı, trapez çatı, çatı sundurmaları, kiremit çatı, tonoz çatı, kenet çatı, konstrüksiyon çatı, ahşap çatı gibi bir çok çatı sistemleri vardır.

Çelik Çatı Kullanım Alanları Nelerdir?

Çelik çatının kullanım alanları; müstakil evler, binalar, hangarlar, hayvan barınakları, çeşitli endüstriyel yapıların çatılarının kaplanmasında kullanılabilmektedir. Tüm bu belirttiğimiz alanlarında firmamız özen ve titizlikle çatı yapmaktadır.

Çelik Çatı Avantajları Nelerdir?

Demir çatı; sel, deprem, rüzgâr, yağmur, sıcak ve soğuk havaya karşı ahşap çatılara oranla daha dayanıklıdır.

Demir çatı; aynı zamanda ahşap çatının geçemeyeceği yükseklik ve uzunlukları çelik çatı statik projesi yapılarak ortasında hiçbir direk kullanmadan geçilebilmektedir. Örnek çelik çatı ve ahşap çatı aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Ücretsiz projelendirme tarafımızca yapılmaktadır.

Gördüğünüz gibi ahşap çatının malzeme eklerine dikkat ederseniz metallerle güçlendirilmiştir. Çelik çatı size yaşam alanı, sağlamlık ve güven sağlamaktadır.

Çelik çatı sistemlerin de tamamen olmasa da metal kısımlar, panel sandwich çatı, kenet çatı, tonoz çatı kaplama sistemlerinde her zaman geri dönüşüm yapılabilir malzemeler kullanılabilmektedir. Yukarıdaki çelik çatı sistemlerinin kaplamaları sıkma ve torklu makinalarla çatı kaplamaları vida yerlerinden sökülebilir. Aynı zamanda oksijen ve kesme taşı makinası yardımıyla demir çatı sökülerek başka çelik işlerinde kullanılabilir veya satılabilir olması diğer avantajlarındadır.

Çelik çatı sistemleri ahşap çatıya göre daha hızlı yapılır.

Ahşap çatı isminden de anlaşılacağı üzere her zaman kolay yanabilen yapı malzemeleridir. Çelik çatı sistemlerinde profil malzemesinin erime derecesi takribi olarak 1500 °C olduğundan bu durum çelik çatı kaplamalarında gerekli yangından koruyucu izolasyonların kullanılması halinde hiçbir zaman üzücü sonuçlar oluşturmamaktadır.

Çelik Çatı Fiyatları Nasıl Hesaplanır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çelik çatı fiyatları yapılacak işin cinsine, özelliklerine ölçülerine, ulaşım şartlarına istenilen çelik çatı sistemlerine göre değişiklik göstermektedir.Çelik çatı fiyatı ‘nın belirlenmesi için öncelikle montaj yapılacak çatıda keşif yapılıp ölçülendirme yapılmalıdır. Çelik çatı fiyatı için işverenle karşılıklı görüşülerek yapılacak çatının kullanım amacı ve takribi bütçesi belirlenir. Demir çatı fiyatları için bu koşul çok önemlidir.

İşverenin çelik çatı işini tarafımıza vermesi koşuluyla projelendirme yapılarak, çelik çatı işi bittikten sonraki görüntüleri işverene sunulur.

İstenilen metal çatı proje sunumları ve gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra metal çatı fiyatı için teklif aşamasına geçilir.

Çelik çatı fiyatı projede belirtilen ölçüler ve istenilen çatı kaplama cinsine göre çelik çatı kg. fiyatı veya çelik çatı m2 fiyatı olarak tekliflendirilir.

Metal çatı fiyatımız da ödeme şekli kullanılacak malzeme cinsleri, çatı malzeme maliyetleri, sarf gider maliyetleri, işçilik giderleri gibi tüm maliyetler her sorunuza yanıt verecek şekilde teklif içerinde yer alır. Metal çatı fiyatı için bu şart da çok önemlidir. Çünkü diğer firmalardan alınan tüm teklifler bu malzeme cinslerine ve işçilik maliyetlerine göre alınırsa işveren için metal çatı fiyatı daha uygun hesaplı hale gelir.

Çelik çatı fiyatı kadar iş teslim süresi ve ödeme şekilleri de işveren için önemli detaylardandır. Firmamız çatı fiyatları için yukarıda belirtilen tüm şartları siz müşterilerimize özenle hazırlamaktadır.

Çelik Çatı Projesinin Önemi Nedir?

Çelik çatı projesinin olması çok önemli bir detaydır. Çelik çatı projesinin olması işverenin gözünde yapılacak işin sonucunu başta görmektir.

Çelik çatı doğal felaketlerden korunmak için öncesinde proje çizilerek hesaplamaları yapılabilir.

Firmamız çelik çatı projesi konusunda çoğu firmanın yapamadığı veya yapmak istemediği çelik çatı projelerini işin tarafımıza verilmesi koşuluyla ücretsiz tasarlayarak müşterilerimize ne kadar değer verdiğimizi belirtmekteyiz.

Çelik Çatı Firmaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İşveren çelik çatı firmaları seçerken o işi yapabilecek tecrübeye sahip olması çok önemlidir. İşverenler çelik çatı firmaları bu tecrübelerini referanslarından veya firma çevresinde bulunan başka firma yetkililerinden öğrenmelidir.

Çelik çatı firmalarının o işi yapacak olan personellerin iş güvenlik eğitimleri ve işi yapabilecek yeterlilik belgelerinin olması belki de en önemli şartlardandır. Çünkü istenilen bu eğitimlerin olmaması yaşanan en ufak bir iş kazası işveren ve şantiye sahibine kanunen yükümlülük getirir.

Çelik çatı işini firmalara verdiğinizde kullanılan malzeme cinsleri ve adetlerini montaj sahasına geldiğinde kontrol edilmelidir. Çünkü maalesef her sektörde olduğu gibi teklif dışında ince, kalitesiz ve eksik malzeme kullanan firmalar vardır. Bu yüzden çelik çatı firmaları seçerken bu konuda da çok dikkatli olunmalıdır.

Çelik çatı firması seçerken son olarak iş teslimi yapabilirler. Fakat yapılan işle ilgili herhangi garanti verilmemesi, çelik çatı firmasının küçük çaplı çalıştığı ve kendisine güvenmediği anlamına gelir. Bu sorunlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Önder Metal ‘e yaptırdığınız tüm işleriniz de 2 ila – 10 yıl süreyle garanti vermektedir.

Çatı İşleriniz İçin Neden Önder Metal (TM Önder Çelik) ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi çatı alanında dikkat edilmesi gereken birçok kriter mevcuttur.

Önder Metal (TM Önder Çelik);

 • Çelik çatı
 • Demir çatı (Metal çatı)
 • Profil çatı
 • Konstrüksiyon çatı
 • Shingle çatı (Şıngıl çatı)
 • Panel sandwich çatı (Sandviç panel çatı)
 • Polikarbonat çatı (Polikarbon çatı)
 • Trapez çatı
 • Membran çatı (Mebran çatı)
 • Tonoz çatı
 • Kenet çatı
 • Osb çatı
 • Teras çatı
 • Basit çatılar
 • Çatı sundurmaları
 • Onduline çatı kaplama
 • Çatı izolasyon
 • Çatı kaplama
 • Çatı tamiri (Çatı onarımı)
 • Çatı projesi
 • Şeffaf Çatı kaplama

gibi alanlar da ücretsiz keşif, ücretsiz çözüm ortağı, ücretsiz projelendirme gibi bu sektörde hiçbir firmanın sunamadığı desteği siz müşterilerimize sağlıyoruz.

Çelik çatı işlerimizi proje ve tekliflerimiz de belirttiğimiz kaliteli çelik çatı malzemesinden hiçbir zaman ödün vermiyor bu sektörün bu şartlarda çalışma prensipli ilk firmalardan olduğumuzu düşünüyoruz.

Çatı işlerimiz de 2 ila 10 yıl arasında garanti vermekteyiz. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (26 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,81. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...