Fason Kaynak İşi Nedir?

Çeşitli çelik, paslanmaz, alüminyum, vs. gibi metal malzemeleri makineler yardımıyla birleştirilmesine fason kaynak işleri olarak nitelendirebiliriz.

Fason Kaynaklı İmalatların Kullanım Alanları:

Fason kaynaklı imalatlar çelik konstrüksiyon, fason metal raf imalatları, mobilya sektörünün metal aksamlı malzeme işlerinde, medikal malzemelerin paslanmaz ve çelik aksamlarında, otomotiv sanayisinde tercih edilmektedir.

Fason Kaynak İmalatları ‘nın Avantajları

Fason kaynak imalatları örnek verilecek olursa ahşap masanın ayak kısımları metal yapılarak daha sağlam hale gelebilmektedir. Aynı şekilde medikal ürünler de sağlam olabilmesi için paslanmaz, alüminyum, çelik hatta titanyum malzemelerden destek alınmaktadır.

Fason kaynaklı imalatlarda hem zaman hem de işçilik tasarrufu sağlamaktadır.

Fason kaynak işleriniz için ekstra personel alarak hem zamanınız hem de işçilik giderlerinizin artmasına sebep olmaktadır. Fason imalat maliyetlerinde işçilik giderlerinden kurtularak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kaynaklı parça işlerinizde usta gözünden bakarak daha doğru malzeme tercihi yapabilir bu sayede tercih edilen malzeme uygulamalarında daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Fason Kaynaklı İmalatlarda Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Kaynaklı imalat fiyatları yapılacak işin cinsine, imalat detaylarına, üretim şekline göre değişiklik gösterebilir bu yüzden imalatı yapılacak fason parçalar için proje ve teknik detaylar çıkarılarak her firmadan aynı malzeme ve aynı kalite iş için doğru fason imalat fiyatları alabilirsiniz.

Yapılacak olan teknik çizimler elma ile elma, armut ile armudun kıyaslanması bakımından son derece önem arz etmektedir.

Fason kaynaklı imalat işlerinde işi tarafımıza vermesi koşuluyla halinde ücretsiz teknik çizim ve projelendirme hizmetlerimiz vardır.

Fason kaynaklı imalat fiyatları projede belirtilen ölçüler ve malzeme cinsine göre Kg fiyatı veya adet fiyatı olarak tekliflendirilir.

Fason imalat fiyatları da ödeme şekilleri, kullanılacak malzemeler cinsleri teklif içerinde yer almalıdır. Çünkü firmalardan alınan tüm teklifler aynı malzeme cinslerine göre alınırsa işveren için fason fiyatlar daha uygun ve hesaplı hale gelir.

Önder Metal ‘in vermiş olduğu fason kaynak işleri fiyatların da yukarıda belirtilen tüm şartlar açık açık belirtilmektedir.

Fason İmalat İşlerinizde Projenin Önemi?

Yapılacak çelik yapı işleri, fason kaynaklı imalatlar, asma kat işleri vs. gibi birçok kategoride teknik çizim olmazsa olmaz şartlardan olmalıdır.

Teknik çizim ve proje yaptırarak daha doğru malzeme cinsi, kalite ve firmalarla çalışıp doğru tercihler yapabilirsiniz.

Firmamız fason kaynak işleri, çelik yapı işleri, asma kat imalatları gibi çelikle ilgili sektörün ihtiyacı olan tüm işlerimizi teknik çizim ve proje yaparak imal ediyoruz. Bu konuda da müşterilerimize işin firmamıza verilmesi koşuluyla ücretsiz keşif ve teknik çizim hizmeti vermekteyiz.

Fason Kaynaklı İmalat Firmaları Nasıl Seçilir?

İşveren için fason kaynaklı imalat firmaları seçerken firma o işi yapabilecek tecrübeye sahip olmalıdır.

Fason kaynak firmaları seçerken diğer bir önemli detay fason imalat yapacak atölye alanına sahip olmalıdır.

İmalat firmaları işi yapabilecek yeterlilik belgelerinin olmalıdır.

İmalat işlerinizi firmalara verdiğiniz de malzemelerin teklifte belirtildiği kalite ebatlarında olmasına dikkat etmelisiniz.

Fason kaynaklı imalat firmaları aynı zamanda size garanti vermelidir. Garanti vermeyen firmalar yapacak olduğu imalatlara güvenmediği anlamına gelebilir bu yüzden çalışmamak en doğru seçenek olacaktır.

Önder Metal ‘e yaptırdığınız tüm fason imalat, fason kaynaklı imalat işlerinizde 2 ila – 10 yıl süreyle garanti vermektedir.

Kaynaklı İmalat İşiniz İçin Neden Önder Metal (TM Önder Çelik)?

Yukarıda Fason kaynaklı imalat işleri alanında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalara değindik.

Önder Metal (TM Önder Çelik);

 • Fason İmalatlar
 • Fason Kaynaklı İmalatlar
 • Kaynaklı İmalat İşleri
 • Demir Doğrama İmalatları
 • Çelik Yapı İmalatları
 • Fason Metal İmalatları
 • Çelik Asma Kat İşleri
 • Metal İmalat Parçaları
 • Çelik Çatı Sistemleri
 • Açık Otopark Sundurmaları
 • Çelik Sundurma
 • Yangın Çıkış Kapıları
 • Yangın Merdivenleri
 • Medikal Paslanmaz Fason İşleri
 • Medikal Metal Fason İşleri
 • Mobilya Metal İmalatlar
 • Fason Sac Kesim Büküm
 • Sac Kesim Büküm İşleri

gibi alanlar da ücretsiz keşif, ücretsiz çözüm ortağı, ücretsiz projelendirme gibi bu sektörde hiçbir firmanın sunamadığı desteği siz müşterilerimize sağlıyoruz.

Çelik fason kaynaklı işlerde proje ve teklifler de belirtilen kaliteli malzemeden hiçbir zaman ödün vermiyoruz.

Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.