Fason Kaynak İşi Nedir?

Çeşitli çelik, paslanmaz, alüminyum, vs. gibi metal malzemeleri makineler yardımıyla birleştirilmesine fason kaynak işleri olarak niteleyebiliriz.

Kaynak İşleri Kullanım Alanları

Metal malzemelerin kullanıldığı çelik konstrüksiyon, çelik yapılar, mobilya sektörünün metal aksamlı malzeme işlerinde, medikal malzemelerin paslanmaz ve çelik aksamlarında, otomotiv sanayisinde fason kaynak imalatları ile kaynaklı imalatlar çoğu sektöre hitap etmektedir.

Fason Kaynak İmalatları ‘nın Avantajları

Fason kaynak imalatları yapılacak olan örnek verilecek olursa ahşap masanın ayak kısımları metal yapılarak daha sağlam hale gelebilmektedir. Aynı şekilde medikal ürünler de sağlam olabilmesi için paslanmaz, alüminyum ve çelik malzemelerden destek alınmaktadır.
Fason kaynaklı imalatlarda hem zaman hem de işçilik tasarrufu sağlamaktadır.
Fason kaynak işleriniz için ekstra personel alarak hem zamanınız hem de işçilik giderlerinizin artmasına sebep olmaktadır. Fason imalat maliyetlerinde işçilik giderlerinden kurtularak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.
Kaynaklı parça işlerinizde usta gözünden bakarak daha doğru malzeme tercihi yapabilir bu sayede tercih edilen malzeme uygulamalarında daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Fason Kaynaklı İmalatlarda Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Kaynaklı imalat fiyatları yapılacak işin cinsine, imalat detaylarına, üretim şekline göre değişiklik gösterebilir bu yüzden imalatı yapılacak fason parçalar için proje ve teknik detaylar çıkarılarak her firmadan aynı malzeme ve aynı kalite iş için doğru fason imalat fiyatları alabilirsiniz.
Yapılacak olan teknik çizimler elma ile elma, armut ile armudun kıyaslanması bakımından son derece önem arz etmektedir.
Fason kaynaklı imalat işlerinde işi tarafımıza vermesi koşuluyla halinde ücretsiz teknik çizim ve projelendirme hizmetlerimiz vardır.
Fason kaynaklı imalat fiyatları projede belirtilen ölçüler ve malzeme cinsine göre Kg fiyatı veya adet fiyatı olarak tekliflendirilir.
Fason imalat fiyatları da ödeme şekilleri, kullanılacak malzemeler cinsleri teklif içerinde yer almalıdır. Çünkü firmalardan alınan tüm teklifler aynı malzeme cinslerine göre alınırsa işveren için fason imalat fiyatları daha uygun ve hesaplı hale gelir.
Önder Metal ‘in vermiş olduğu fason kaynak işleri fiyatların da yukarıda belirtilen tüm şartlar açık açık belirtilmektedir.

Kaynaklı İmalat İşlerinizde Projenin Önemi?

Yapılacak çelik yapı işleri, fason imalatlar, asma kat işleri vs. gibi birçok kategoride teknik çizim olmazsa olmaz şartlardan olmalıdır.
Teknik çizim ve proje yaptırarak daha doğru malzeme cinsi, kalite ve firmalarla çalışıp doğru tercihler yapabilirsiniz.
Firmamız fason kaynak işleri, çelik yapı işleri, asma kat imalatları gibi çelikle ilgili sektörün ihtiyacı olan tüm işlerimizi teknik çizim ve proje yaparak imal ediyoruz. Bu konuda da müşterilerimize işin firmamıza verilmesi koşuluyla ücretsiz keşif ve teknik çizim hizmeti vermekteyiz.

Fason Kaynaklı İmalat Firmaları Nasıl Seçilir?

İşveren için fason kaynaklı imalat firmaları seçerken firma o işi yapabilecek tecrübeye sahip olmalıdır.
Fason kaynak firmaları seçerken diğer bir önemli detay fason imalat yapacak atölye alanına sahip olmalıdır.
Fason imalat firmaları işi yapabilecek yeterlilik belgelerinin olmalıdır.
Fason imalat işlerinizi firmalara verdiğiniz de malzemelerin teklifte belirtildiği kalite ebatlarında olmasına dikkat etmelisiniz.
Fason kaynaklı imalat firmaları aynı zamanda size garanti vermelidir. Garanti vermeyen firmalar yapacak olduğu imalatlara güvenmediği anlamına gelebilir bu yüzden çalışmamak en doğru seçenek olacaktır.
Önder Metal ‘e yaptırdığınız tüm fason imalat, fason kaynaklı imalat işlerinizde 2 ila – 10 yıl süreyle garanti vermektedir.

Fason Kaynak İmalatları İşiniz İçin Neden Önder Metal (TM Önder Çelik)?

Yukarıda Fason kaynaklı imalat işleri alanında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalara değindik.

Önder Metal (TM Önder Çelik);

 • Fason İmalatlar
 • Fason Kaynaklı İmalatlar
 • Kaynaklı İmalat İşleri
 • Demir Doğrama İmalatları
 • Çelik Yapı İmalatları
 • Çelik Bina
 • Çelik Asma Kat İşleri
 • Çelik Mezbaha Sistemleri
 • Çelik Çatı Sistemleri
 • Açık Otopark Sundurmaları
 • Çelik Sundurma
 • Yangın Çıkış Kapıları
 • Yangın Merdivenleri

gibi alanlar da ücretsiz keşif, ücretsiz çözüm ortağı, ücretsiz projelendirme gibi bu sektörde hiçbir firmanın sunamadığı desteği siz müşterilerimize sağlıyoruz.
Çelik fason kaynak işlerimizi proje ve tekliflerimiz de belirttiğimiz kaliteli malzemeden hiçbir zaman ödün vermiyoruz.
Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...